Continental wybuduje fabrykę opon w Tajlandii
Continental wybuduje fabrykę opon w Tajlandii

Continental wybuduje fabrykę opon w Tajlandii

Continental zakończył proces wyboru lokalizacji nowego zakładu produkcji opon do samochodów osobowych i lekkich samochodów ciężarowych w regionie Azja-Pacyfik. Fabryka powstanie w prowincji Rayong w Tajlandii i rozpocznie działalności już w 2019 r. Docelowo będzie produkowała około 4 miliony opon rocznie. Inwestycja o wartości około 250 milionów euro utworzy blisko 900 nowych miejsc pracy w Tajlandii do 2022 roku.

Lokalizacja nowego zakładu produkcyjnego w prowincji Rayong spełnia wszystkie wymogi Continental. Posiada dobrą infrastrukturę oraz znajduje się blisko docelowych rynków i kluczowych klientów – fabryka będzie oddalona tylko 140 km od Bangkoku oraz 60 km od portu głębokowodnego w Lem Chabang. Ponadto, w pobliżu funkcjonuje wiele uczelni o profilu technicznym, które ułatwią zatrudnienie odpowiednio wykwalifikowanych pracowników. Nowy zakład Continental docelowo pozwoli na stworzenie 900 miejsc pracy. Teren objęty inwestycją ma powierzchnię około 750.000 metrów kwadratowych, co pozwoli na rozbudowę fabryki w przyszłości oraz potencjalnie umożliwi zwiększenie zdolności produkcyjnych nawet do 25 milionów opon rocznie.

Nowy zakład produkcyjny jest istotnym elementem długoterminowej strategii rozwoju Działu Opon Continental „Wizja 2025”. Ma ona na celu rozszerzenie i zrównoważenie globalnej sieci zakładów produkcyjnych Continental, umożliwiające lepszą obsługę klientów w regionie Azja-Pacyfik.

Nowa inwestycja w Tajlandii jest kolejnym ważnym krokiem w realizacji ambitnych planów rozwoju w ramach strategii „Wizja 2025”, która jest ukierunkowana na większe zrównoważenie globalnej sieci zakładów Continental i wzmocnienie pozycji firmy jako jednego z wiodących pod względem technologicznym światowych producentów opon. Jednym z ważnych filarów naszej długoterminowej strategii jest działanie w oparciu o sprawną i elastyczną strukturę, pozwalającą na szybkie reagowanie na potrzeby rynku oraz zwiększenie zdolności produkcyjnych i wprowadzenie najnowszych technologii w rozwijającym się regionie Azja-Pacyfik.

Nikolai Setzer, członek Zarządu Continental, szef Działu Opon

Obecnie w regionie Azja-Pacyfik działa pięć fabryk opon Continental: w Hefei (Chiny), Alor Setar (Malezja), Petaling Jaya (Malezja), Modipuram (Indie) oraz w Kalutarze (Sri Lanka). Od początku realizacji strategii „Wizja 2025” Dział Opon Continental zainwestował ponad 3 miliardy euro w rozwój zakładów produkcyjnych i placówek badawczo-rozwojowych na całym świecie. W 2016 roku Continental wyprodukował ponad 150 milionów opon do samochodów osobowych i ciężarowych.

Jesteśmy pewni, że decyzja o budowie fabryki opon w Tajlandii umocni naszą obecność zarówno na rynku tajlandzkim, jak i w pozostałej części regionu Azja-Pacyfik. Nowy zakład będzie silnie wspierał planowany rozwój naszej działalności w zakresie produkcji opon na rynek wyposażenia oryginalnego oraz rynek części zamiennych. Lokalna produkcja umożliwi także bliższą współpracę z nowymi klientami, co bez wątpienia przełoży się na umocnienie naszej pozycji w obu tych segmentach.

Philipp von Hirschheydt, szef jednostki zajmującej się produkcją opon  PLT na rynek części zamiennych w regionie Azja-Pacyfik

Od 1999 r. Continental wybudował od podstaw pięć fabryk opon: w Timisoarze (Rumunia), Camacari (Brazylia), Hefei (Chiny), Kałudze (Rosja) oraz Sumter (Stany Zjednoczone). Projekty typu greenfield realizowane w Rayong (Tajlandia) oraz w Clinton, Missisipi (Stany Zjednoczone), gdzie będą produkowane opony do samochodów dostawczych, rozszerzą globalną sieć zakładów produkujących opony Continental, na którą będzie składać się 21 fabryk zlokalizowanych w 17 krajach.
Nowa_fabryka_Continental_1.jpgNowa_fabryka_Continental.jpg
Załączniki

Pobierz wszystkie

Nowa_fabryka_Continental.jpg

grafika | 226 KB

Pobierz
Nowa_fabryka_Continental_w_Tajlandii_28_02_2017.docx

docx | 133 KB

Pobierz
Nowa_fabryka_Continental_w_Tajlandii_28_02_2017.txt

txt | 5,39 KB

Pobierz
Nowa_fabryka_Continental_1.jpg

grafika | 234 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Nowy marketing manager w Continental

Z początkiem roku stanowisko marketing managera opon użytkowych w Continental Opony Polska objęła Marta Oknińska.
Continental poprawia wydajność pojazdów rolniczych

Organizacja Narodów Zjednoczonych szacuje, że do 2030r. konieczne będzie zapewnienie żywności w takiej ilości, aby zaspokoić potrzeby ponad 8 miliardów ludzi. Jednocześnie zmniejsza się wielkość obszarów i pól uprawnych, co dla rolników oznacza konieczność zwiększenia efektywności działań. Continental, światowy lider w zakresie produkcji ogumienia, w odpowiedzi na potrzeby rolnictwa uzupełnił ofertę o innowacyjne rozwiązanie zwiększające efektywność ekonomiczną i wydajność prac rolniczych – technologię N.flex wykorzystaną w produkcji opon Tractor70 oraz Tractor85.
Continental z tytułem Superbrands 2018

Marka Continental, reprezentowana w Polsce przez firmę Continental Opony Polska, otrzymała prestiżowy tytuł Superbrands 2018 i znalazła się w gronie marek, które cieszą się doskonałą reputacją oraz rozpoznawalnością wśród konsumentów.
Continental wspiera przemysł budowlany

Continental, światowy lider w produkcji gąsienic gumowych dla budownictwa, specjalnie do maszyn pracujących w najbardziej ekstremalnych warunkach na budowach, opracował gąsienice gumowe Trackman XP. Oferta dla przemysłu budowlanego została uzupełniona także o taśmy przenośnikowe ze zbrojeniem stalowym.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.