Hiszpania Mistrzem Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej!

Hiszpania Mistrzem Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej!

Opublikowany

W weekend 15 – 16 lipca na murawie Stadionu Miejskiego Legii Warszawa młodzi piłkarze z całego świata walczyli o tytuł Mistrza Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. Po zaciętej walce Hiszpanie pokonali Rosję z wynikiem 3:0. Po raz kolejny na podium stanęli Polacy.

V Mistrzostwa Dzieci z Domów Dziecka.

V Mistrzostwa Dzieci z Domów Dziecka.

Tegoroczna, jubileuszowa edycja Turnieju zgromadziła kilka tysięcy kibiców i fanów piłki nożnej, którzy przybyli na Stadion Miejski Legii Warszawa, by obserwować zmagania 22 zespołów z 2 kontynentów. W tym roku na murawę wbiegli młodzi zawodnicy z drużyn reprezentujących kraje europejskie (m.in. Niemcy, Francja, Estonia, Litwa, Węgry, Serbia, Słowenia, Irlandia, Holandia, Rosja, Hiszpania) i azjatyckie (m.in. Japonia, Jordania, Tajlandia, Wietnam, Palestyna). Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej to największe wydarzenie sportowe dla wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych z całego świata.

Organizatorem rozgrywek jest Stowarzyszenie „Nadzieja na Mundial”. Głównym sponsorem, od pierwszej edycji wydarzenia, jest Continental Opony Polska.

Dwa dni piłkarskich emocji

W sobotę, 15 lipca rozegrano mecze fazy grupowej. W niedzielę do walki o Tytuł Mistrza Świata stanęły drużyny z Polski, Litwy, Rosji, Holandii, Węgier, Serbii, Hiszpanii i Francji. W finałowym starciu, reprezentacja Hiszpanii pokonała zespół z Rosji 3:0. Brązowy medal trafił w ręce drużyny z Polski, która pokonała Holendrów w rzutach karnych 3:2.

Gratulujemy drużynie Hiszpanii, która zdobyła tytuł Mistrza Świata 2017, a także wszystkim zawodnikom, którzy wzięli udział w tegorocznej edycji Turnieju! Dzieci dzielnie walczyły – nie tylko o Puchar Mistrza Świata, ale przede wszystkim o swoje marzenia. Wierzymy, że odniesione przez nich sukcesy będą świetną motywacją do dalszego rozwijania swoich sportowych pasji. Jesteśmy dumni, że jako Continental Opony Polska już po raz piąty mieliśmy szansę wspierać Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej.

Ewa Ostapczuk-Wasilewska, Event, Media & Communication Manager Continental Opony Polska

Atrakcje dla całej rodziny

Poza emocjonującą rywalizacją o tytuł najlepszej na świecie dziecięcej drużyny futbolowej, na młodych piłkarzy i fanów piłki nożnej czekało znacznie więcej atrakcji! Turniejowi towarzyszyła sportowa edycja Warszawskiego Targu Śniadaniowego, na którym można było skosztować potraw typowych dla krajów biorących udział w Mistrzostwach. Organizatorzy zadbali również o zabawy z nagrodami dla najmłodszych kibiców. Kulminacją atrakcji był mecz Gwiazd: Telewizja vs Internet. Na murawie pojawi się nie tylko znani aktorzy, dziennikarze, youtuberzy, ale także legendy polskiej i światowej piłki, m.in. Dariusz Dziekanowski, Jacek Krzynówek, Tomasz Kłos i Radosław Gilewicz, a także Paolo Futre (A.C. Milan), John Collins (Celtic), Rui Barros (Juventus F.C), Frank Verlaat (Ajax Amsterdam), Siergiej Alejnikow (Juventus F.C).


Podczas Mistrzostw na zawodników czekało jeszcze jedno wyzwanie – specjalna konkurencja ContiTest, przygotowana przez sponsora głównego wydarzenia Continental Opony Polska. Jej uczestnicy musieli wykazać się celnością, trafiając do ustawionej na boisku bramki przez zawieszone na niej, na różnej wysokości opony Continental.

W czasie V Mistrzostw Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej na trybunach panowała fantastyczna atmosfera. Kolejne piłkarskie emocje – VI Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej - już za rok!
Mistrzostwa_plakat.jpgMistrzostwa_Swiata_Dzieci_zDomow_Dziecka  (1).jpgMistrzostwa_Swiata_Dzieci_zDomow_Dziecka  (2).jpgMistrzostwa_Swiata_Dzieci_zDomow_Dziecka  (3).jpgMistrzostwa_Swiata_Dzieci_zDomow_Dziecka  (6).jpgMistrzostwa_Swiata_Dzieci_zDomow_Dziecka  (4).jpg

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Mistrzostwa_Swiata_Dzieci_zDomow_Dziecka (1).jpg

grafika | 177 KB

Pobierz
Mistrzostwa_plakat.jpg

grafika | 384 KB

Pobierz
Mistrzostwa_Swiata_Dzieci_zDomow_Dziecka (4).jpg

grafika | 85,4 KB

Pobierz
Mistrzostwa_Swiata_Dzieci_zDomow_Dziecka (6).jpg

grafika | 92,1 KB

Pobierz
Mistrzostwa_Swiata_Dzieci_zDomow_Dziecka (3).jpg

grafika | 137 KB

Pobierz
Mistrzostwa_Swiata_Dzieci_zDomow_Dziecka (2).jpg

grafika | 314 KB

Pobierz
WYNIKI_V_Mistrzostwa_Swiata_Dzieci_z_Domow_Dziecka_17_07_2017.txt

txt | 5,08 KB

Pobierz
WYNIKI_V_Mistrzostwa_Swiata_Dzieci_z_Domow_Dziecka_17_07_2017.docx

docx | 65 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Nowy marketing manager w Continental

temu

Z początkiem roku stanowisko marketing managera opon użytkowych w Continental Opony Polska objęła Marta Oknińska.
Continental poprawia wydajność pojazdów rolniczych

temu

Organizacja Narodów Zjednoczonych szacuje, że do 2030r. konieczne będzie zapewnienie żywności w takiej ilości, aby zaspokoić potrzeby ponad 8 miliardów ludzi. Jednocześnie zmniejsza się wielkość obszarów i pól uprawnych, co dla rolników oznacza konieczność zwiększenia efektywności działań. Continental, światowy lider w zakresie produkcji ogumienia, w odpowiedzi na potrzeby rolnictwa uzupełnił ofertę o innowacyjne rozwiązanie zwiększające efektywność ekonomiczną i wydajność prac rolniczych – technologię N.flex wykorzystaną w produkcji opon Tractor70 oraz Tractor85.
Continental z tytułem Superbrands 2018

temu

Marka Continental, reprezentowana w Polsce przez firmę Continental Opony Polska, otrzymała prestiżowy tytuł Superbrands 2018 i znalazła się w gronie marek, które cieszą się doskonałą reputacją oraz rozpoznawalnością wśród konsumentów.
Continental wspiera przemysł budowlany

temu

Continental, światowy lider w produkcji gąsienic gumowych dla budownictwa, specjalnie do maszyn pracujących w najbardziej ekstremalnych warunkach na budowach, opracował gąsienice gumowe Trackman XP. Oferta dla przemysłu budowlanego została uzupełniona także o taśmy przenośnikowe ze zbrojeniem stalowym.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.