Continental i KAMAZ-master poszerzają współpracę

Continental i KAMAZ-master poszerzają współpracę

Opublikowany

System ContiPressureCheck™, kompleksowe rozwiązanie Continental do monitorowania poziomu ciśnienia i temperatury w oponach w czasie rzeczywistym, zostanie zainstalowany w pojeździe ciężarowym rosyjskiego zespołu rajdowego KAMAZ-master.

Montaż systemu ContiPressureCheck™ w oponach ciężarówek rajdowych rosyjskiego zespołu to już kolejna współpraca między Continental a KAMAZ-master. Początkiem kooperacji produktowej było wyposażenie pojazdów rajdowych w wytrzymałe opony HCS 14.00 R 20, które pomogły pokonać dwa najtrudniejsze rajdy świata – Rajd Dakar 2017 oraz Africa Eco Race 2017. Opony Continental sprostały wówczas najbardziej ekstremalnym warunkom i przyczyniły się do zwycięstwa zespołu KAMAZ-master. Instalacja systemu ContiPressureCheck™ w oponach ciężarówek rajdowych pomoże rosyjskiej załodze monitorować na bieżąco najważniejsze parametry opon podczas rajdu.

Rajdy to bardzo trudny i wymagający sport, w którym opony są narażone na bardzo duże obciążenia przy znacznych prędkościach, dlatego każdy kierowca rajdowy powinien kontrolować poziom ciśnienia i temperatury w oponie. Trasa rajdu prowadzi najczęściej przez bezdroża, pola czy lasy, gdzie nawierzchnia jest bardzo nierówna. Oznacza to, że ciśnienie w oponach może się wahać od poziomu 1,8 bara na piasku do 6–7 barów na twardym podłożu, na którym rozwijane są duże prędkości. Wybraliśmy system ContiPressureCheck™, ponieważ umożliwia monitorowanie każdej opony osobno, co pozwala kierowcy szybko reagować w przypadku ewentualnej awarii

Eduard Nikolayev, dwukrotny zwycięzca rajdu Dakar.

KAMAZ-master współpracuje z nami już od kilku lat. Zespół testował wcześniej opony Continental, a teraz postanowiliśmy poszerzyć naszą współpracę o montaż systemu ContiPressureCheck™
w ogumieniu pojazdu rajdowego. System ContiPressureCheck™ dostarczamy wielu firmom transportowym na całym świecie, a teraz dodatkowo mamy okazję przekonać się o jego skuteczności od najwyższej klasy inżynierów i sportowców z jednego z najlepszych na świecie zespołów rajdowych

Ilya Suslov, specjalista ds. rozwiązań cyfrowych
w Continental Rosja.

d.jpgKAMAZ_master_Eduard_Nikolayev.jpgContinental_i_KAMAZ_masterjpg.jpgContiPressureCheck_w_pojezdzie_KAMAZ_master.jpgContiPressureCheck_i_KAMAZ_master.jpg

Jak działa system ContiPressureCheckTM ?

Statystyki dotyczące wypadków wykazują, że co piątą awarię pojazdu ciężarowego powodują problemy z oponami. Przyczyną 90% awarii ogumienia jest stopniowa utrata ciśnienia wynikająca z niewykrytego przebicia opony. Co więcej, poziom ciśnienia w 25% opon ciężarowych jest o ok. 10 proc. niższy od zalecanego. Dokładny monitoring ciśnienia i temperatury, dzięki pomiarom zebranym przez czujniki ContiPressureCheck™ zamontowane wewnątrz opony, zapobiega przedwczesnemu zużyciu opony i zmniejsza ryzyko awarii, np. pozwala uniknąć wystrzału opony. Jest to rozwiązanie, które znacząco poprawia również komfort i bezpieczeństwo jazdy. Czujniki ContiPressureCheck™ można łatwo zamontować w dowolnej bezdętkowej oponie przeznaczonej do samochodów użytkowych i ciężarowych (≥17,5”). Każdy czujnik posiada własną baterię zapewniającą nieprzerwaną pracę przez sześć lat lub 600 000 km przebiegu. Sygnały z czujników są przekazywane do centralnej jednostki sterującej w pojeździe, która analizuje oraz interpretuje informacje, a następnie wyświetla je w kabinie kierowcy lub przesyła do podłączonego systemu telematyki. System można wykorzystywać w pojazdach wieloosiowych o różnych konfiguracjach kół.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

KAMAZ_master_Eduard_Nikolayev.jpg

grafika | 6,83 MB

Pobierz
ContiPressureCheck_i_KAMAZ_master.jpg

grafika | 732 KB

Pobierz
Continental_i_KAMAZ_masterjpg.jpg

grafika | 861 KB

Pobierz
ContiPressureCheck_w_pojezdzie_KAMAZ_master.jpg

grafika | 832 KB

Pobierz
Continental_i_KAMAZ_master_poszerzaja_wspolprace_20_12_2017.docx

docx | 71,3 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Nowy marketing manager w Continental

temu

Z początkiem roku stanowisko marketing managera opon użytkowych w Continental Opony Polska objęła Marta Oknińska.
Opony pod stałym nadzorem

temu

Continental, wiodący dostawca rozwiązań dla branży motoryzacyjnej, poszerza ofertę systemów i urządzeń umożliwiających zbieranie danych dotyczących opon w czasie rzeczywistym o nowe rozwiązania operacyjne dla flot transportowych – system zarządzania oponami ContiConnect oraz stację ContiYardReader do automatycznego pomiaru ciśnienia i temperatury na terenie bazy transportowej lub warsztatu.
Continental z Drive Solution Managerem

temu

Krzysztof Otrząsek objął funkcję menedżera ds. rozwiązań cyfrowych w Continental Opony Polska. Na nowo utworzonym stanowisku będzie odpowiedzialny za rozwój oraz wdrażanie inteligentnych rozwiązań cyfrowych dla opon do ciężarówek, autobusów i pojazdów specjalistycznych zarówno na rynku polskim, jak i w krajach nadbałtyckich.
Zimówki do każdej ciężarówki

temu

W większości państw europejskich korzystanie z opon zimowych do pojazdów ciężarowych jest precyzyjnie zdefiniowane przez ustawodawcę. Obowiązek stosowania opon zimowych może być uzależniony od warunków pogodowych, sygnalizacji albo mieć charakter sezonowy, ale zawsze priorytetem jest zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa na drogach. Od niedawna nowe regulacje w tym zakresie zaczęły obowiązywać w Niemczech. Continental już teraz w pełni spełnia wymagania określone w przepisach obowiązujących po zachodniej granicy Polski, oferując nowoczesne opony zimowe do pojazdów użytkowych na każdą oś pojazdu.

Lalki - 7 prezentowych hitów 2017

Bez względu na panującą modę i zmiany jakim podlegały dziecięce zabawki, to lalki są ukochanymi zabawkami małych i większych dziewczynek. Jak pokazują wyniki badania przeprowadzonego przez IPSOS  na zlecenie Mattel „Zabawki są ważne”, aż 45% dziewczynek najbardziej lubi bawić się lalkami. To także, bez względu na okazję, najbardziej wyczekiwany prezent. Jakie więc lalki dziewczynki chciałyby znaleźć w tym roku choinką?