ECCO podbija stawkę dla warszawskiego ZOO
ECCO podbija stawkę dla warszawskiego ZOO

W puli 30 000 złotych za zdjęcia ze spaceru!

ECCO podbija stawkę dla warszawskiego ZOO

Czy zdjęcia ze spacerów mogą być warte 30 000 złotych? Teraz tak! W ciągu zaledwie kilkudziesięciu dni 500 internautów nadesłało swoje zdjęcia i zebrało kwotę 20 000 złotych. ECCO zdecydowało się podbić stawkę i jeśli znajdzie się kolejnych 250 osób, które zechcą wesprzeć alpakoterapię, na konto Fundacji Panda, działającej przy warszawskim ZOO, wpłaci dodatkowe 10 000 złotych, czyli w sumie aż 30 000 złotych. Akcja trwa do ECCO Walkathonu, który odbędzie się już 15 września na Agrykoli w Warszawie.

„Chodź pomóc” to akcja specjalna, towarzysząca imprezie charytatywnej ECCO Walkathon. Za każde zdjęcie wykonane podczas dowolnego spaceru, które do 15 września 2018 roku zostanie zamieszczone na stronie ecco.com, ECCO przekaże 40 złotych na alpakoterapię prowadzoną przez Fundację Panda w Warszawskim Ogrodzie Zoologicznym. Beneficjentami tej akcji będą nie tylko wszyscy odwiedzający ZOO, ale przede wszystkim dzieci toczące nierówną walkę z autyzmem, chorobami psychicznymi, zaburzeniami ruchu, nadciśnieniem, depresją, ADHD, nerwicą, porażeniem mózgowym czy zespołem Downa.

Alpakoterapia jest szczególną formą zooterapii, wspomagającą rehabilitację umysłową i motoryczną w oparciu o kontakt z alpakami. Zwierzęta szybko zaskarbiają sobie sympatię i zaufanie dzieci, które lubią się z nimi bawić. Dzięki środkom zebranym w ramach aplikacji „Chodź pomóc – ECCO Walkathon” będą mogły się o tym przekonać dzieci odwiedzające warszawskie ZOO. Bez partnera takiego jak ECCO nie mielibyśmy szansy na realizację tego projektu.

Ewa Rembiszewska, Prezes Fundacji PANDA.

W projekt wsparcia Fundacji PANDA zaangażowały się wybitne osobowości ze świata sportu, filmu i mediów, m.in.: Paweł Płuska, Anna Guzowska, Karol Strasburger, Paweł Wawrzecki, Beata Tadla, Karol Wójcicki.
Karol Strasburger<br>Karol Wójcicki<br>Paweł Wawrzecki <br>Beata Tadla<br>
Galerię zdjęć nadesłanych przez osoby wspierające akcję można oglądać na stronie wydarzenia tutaj. ECCO, by przekazać 30 000 złotych, musi zgromadzić w sumie 750 fotografii.

Dlaczego Alpakoterapia?

Alpaki to zwierzętami o bardzo łagodnym usposobieniu – delikatne, płochliwe i zupełnie pozbawione agresji. Są szczególnie pozytywnie nastawione do dzieci. Są inteligentne i interesują się otoczeniem. Szybko uczą się nowych rzeczy, jak np. jedzenie z ręki człowieka czy chodzenie na smyczy. Bardzo lubią być głaskane i przytulane, a sam ich wygląd wzbudza sympatię i uśmiech. Alpaki pomagają dotrzeć do dzieci, wskazują zachowania, które dzieci mogą naśladować. Dlatego doskonale sprawdzają się w zooterapii i wspomagają rehabilitację ruchową oraz umysłową dzieci z autyzmem, ADHD, porażeniem mózgowym, zespołem Downa czy niedorozwojem umysłowym. Poprzez zabawy, przytulanie, głaskanie, dzieci otwierają się i rozluźniają, są radosne, uśmiechnięte i bardzo precyzyjnie wykonują ćwiczenia. Dzięki zajęciom ze zwierzętami dzieci są odważniejsze, oswajają się z tym co miękkie, twarde, mokre czy suche, uczą się panowania nad ciałem. Bardzo istotnym elementem jest również ruch, tego typu zajęcia poprawiają motorykę.
Alpaki - warszawskie ZOO<br>Alpaki - warszawskie ZOOAlpaki - warszawskie ZOOAlpaki - warszawskie ZOOAlpaki - warszawskie ZOOAlpaki - warszawskie ZOO_DSC3420.jpg

Społeczność ECCO Walkathon to ludzie wrażliwi na potrzeby innych, dlatego jestem przekonany, że aktywnie włączą się w nasze działania. Każdego miłośnika spacerów zachęcam nie tylko do publikacji własnych zdjęć, ale też do dzielenia się informacją o akcji ze znajomymi, np. za pośrednictwem mediów społecznościowych. W ten sposób znacząco zwiększymy jej zasięg, zapewniając jak największej liczbie dzieci udział w niezwykłej formie terapii, przygotowanej przez Fundację PANDA.

Maciej Wyrwas, Marketing & E-commerce Manager marki ECCO, organizatora ECCO Walkathon

Akcja „Chodź pomóc” potrwa do 15 września, czyli dnia, w którym odbywa się ECCO Walkathon. Jeszcze można wziąć udział w tej wyjątkowej imprezie – limitowana pula biletów normalnych i dziecięcych (do 12 roku życia) do nabycia w wybranych sklepach ECCO i ECCO Kids w Polsce oraz na ecco.com w cenie 39 złotych.
Dołącz do nas na Facebooku.

Kup bilet, odbierz pakiet i chodź pomagaj!

Wystartowała internetowa sprzedaż biletów na ECCO Walkathon, największy charytatywny spacer świata, którego polska edycja odbędzie się 15 września 2018 roku na warszawskiej Agrykoli. 

ConTrust Communication

Załączniki

Pobierz wszystkie

ECCO_podbija_stawke_dla_ZOO_04_09_2018.docx

docx | 715 KB

Pobierz
Alpaki_warszawskie_ZOO_3.jpg

grafika | 5,37 MB

Pobierz
Alpaki_warszawskie_ZOO_5.jpg

grafika | 4,91 MB

Pobierz
Alpaki_warszawskie_ZOO_2.jpg

grafika | 4,51 MB

Pobierz
Alpaki_warszawskie_ZOO_6.jpg

grafika | 4,9 MB

Pobierz
Alpaki_warszawskie_ZOO_1.jpg

grafika | 4,56 MB

Pobierz
Alpaki_warszawskie_ZOO_4.jpg

grafika | 3,6 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
400 000 złotych na rehabilitację dzieciaków!

Za nami dziesiąta edycja ECCO Walkathon, największego charytatywnego spaceru świata, który odbył się na warszawskiej Agrykoli. 10 tysięcy osób wspólnie pokonało ponad 81 000 kilometrów, by ECCO mogło przekazać na cele charytatywne 364 944 złotych. Dodatkowo, dzięki zdjęciom ze spacerów, zebrano 40 000 złotych na alpakoterapię w warszawskim ZOO! Wspólnie na Agrykoli bawiło się i spacerowało 16 000 osób.
10 000 ludzi chce spacerować i pomagać!

Niemal 10 000 osób weźmie udział w ECCO Walkathonie, największym charytatywnym spacerze świata, który odbędzie się już w najbliższą sobotę, 15 września 2018 roku na warszawskiej Agrykoli. Za każdy przebyty kilometr ECCO przekaże 4 złote na rehabilitację dzieci. Na uczestników spaceru czekają także liczne atrakcje, koncerty Grzegorza Hyżego i Kamila Bednarka oraz spotkania z gwiazdami. Jaka kwota w tym roku trafi na konto fundacji TVN nie jesteś sam i Radia ZET? Czy uda się uzbierać 40 000 złotych dla warszawskiego ZOO? Przekonamy się już w sobotę!
Każdy krok to pieniądz - wspieraj Fundację Radia ZET w ECCO Walkathon

Jedną z organizacji, na którą uczestnicy będą mogli przeznaczyć wychodzone podczas ECCO Walkathonu pieniądze, jest Fundacja Radia ZET. Zebrane środki zostaną przeznaczone na rehabilitację ruchową i neurologopedyczną podopiecznych tej Fundacji. Polska edycja tego największego charytatywnego spaceru świata, odbędzie się już 15 września na warszawskiej Agrykoli.
Kup bilet, odbierz pakiet i chodź pomagaj!

Wystartowała internetowa sprzedaż biletów na ECCO Walkathon, największy charytatywny spacer świata, którego polska edycja odbędzie się 15 września 2018 roku na warszawskiej Agrykoli. 
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.