Każdy krok to pieniądz - wspieraj Fundację Radia ZET w ECCO Walkathon
Każdy krok to pieniądz - wspieraj Fundację Radia ZET w ECCO Walkathon

Każdy krok to pieniądz - wspieraj Fundację Radia ZET w ECCO Walkathon

Jedną z organizacji, na którą uczestnicy będą mogli przeznaczyć wychodzone podczas ECCO Walkathonu pieniądze, jest Fundacja Radia ZET. Zebrane środki zostaną przeznaczone na rehabilitację ruchową i neurologopedyczną podopiecznych tej Fundacji. Polska edycja tego największego charytatywnego spaceru świata, odbędzie się już 15 września na warszawskiej Agrykoli.

Wielki spacer po Warszawie rozpocznie i zakończy się na stołecznej Agrykoli. Uczestnicy mogą wybrać jedną z dwóch tras. Bardziej zaawansowani przejdą 10 km. Na krótszą, 6-kilometrową trasę „Familijną”, wyruszą rodziny z dziećmi. Za każdy pokonany kilometr firma ECCO, organizator akcji, przekaże 4 złote na konto wskazanej przez uczestnika fundacji charytatywnej. Jedną z organizacji zaangażowanych w projekt jest Fundacja Radia ZET.

Pomoc dla małych bohaterów

Fundacja Radia ZET działa od blisko 20 lat i jest jedyną radiową organizacją charytatywną w Polsce. Opiekuje się osobami chorymi i niepełnosprawnymi, w szczególności dziećmi. Wspiera także ludzi dotkniętych klęskami żywiołowymi lub innymi zdarzeniami losowymi. Fundacja pomaga  instytucjom i placówkom medycznym, przekazując im sprzęt i wyposażenie niezbędne do leczenia pacjentów. Finansuje rehabilitację podopiecznych, zakup leków i środków medycznych.
Tymek, ponad 2-letni dżentelmen, dzięki rehabilitacji zaczął dźwigać głowę, przekręcać się z boku na bok, samodzielnie jeść z butli i uśmiechać się do mamy. <br>Maja choruje na bardzo rzadko spotykaną w Polsce i na świecie chorobę genetyczną, zespół Mowata-Wilsona.Na co dzień uśmiechnięta i pogodna, poprzez ćwiczenia walczy o lepszy komfort życia, o względną samodzielność i dobrą przyszłość. Ewelina ma 4 lata, ale niestety nie mówi i nie porusza się samodzielnie. Mimo to dziewczynka nie poddaje się. Chodzi do szkoły specjalnej, uczestniczy w rehabilitacji i uczy się przezwyciężać swoją niepełnosprawność.

Podopieczni Fundacji Radia ZET dużo ćwiczą, bo tylko dzięki żmudnym, codziennym ćwiczeniom są w stanie żyć, w miarę normalnie funkcjonować i rozwijać się. Terapie neurologopedyczne i ruchowe pomagają dzieciom odzyskać zdrowie, ale też są bardzo kosztowne. Środki uzyskane dzięki uczestnikom ECCO Walkathon pomogą małym bohaterom, którzy nie ustają w walce z chorobą.

Aneta Lejman, Prezes Fundacji Radia ZET

Spacer z gwiazdami

Tegoroczny ECCO Walkathon wspierają znane postaci związane z popularną rozgłośnią. Ambasadorami wydarzenia są m.in. Agnieszka Kołodziejska, Szymon Majewski, Damian Michałowski, Kamil Nosel i Marcin Wojciechowski.

Lubię chodzić. Chodzenie jest super, bo wtedy nie stoimy w miejscu. A już chodzenie, gdy mamy cel jest najfajniejsze. W tym celu namawiam Was do wspólnej wędrówki w ECCO Walkathon. O to właśnie chodzi, żeby to, co się przeszło nie poszło na marne.

Szymon Majewski, dziennikarz Radia ZET

Szymon_Majewski_RadioZET (3).jpgSzymon_Majewski_RadioZET (2).jpgSzymon_Majewski_RadioZET (1).jpg

Nie uprawiam sportów wyczynowych, ale bardzo dużo chodzę. Kupiłem nawet zegarek, który pogania mnie, gdy tracę oddech i poucza, gdy za długo siedzę. Liczy kroki. Tego dnia go zdejmę. Motywacją będzie pomaganie innym, a liczenie kroków zamienię na liczenie pieniędzy przeznaczonych dla potrzebujących. Miło mi będzie reprezentować Fundację Radia ZET, której działalność wspieram od dawna.

Marcin Wojciechowski, dziennikarz muzyczny Radia ZET

Marcin_Wojciechowski_RadioZet (3).jpgMarcin_Wojciechowski_RadioZet (1).jpgMarcin_Wojciechowski_RadioZet (2).jpg
Bilety na 10-tą, jubileuszową edycję ECCO Walkathon, można kupić online na stronie ecco.pl oraz w wybranych sklepach ECCO w Polsce. 
Więcej informacji na stronie ecco.pl i na Facebooku akcji.
Załączniki

Pobierz wszystkie

ECCO_Fundacja_Radia_Zet_07_09_2018.docx

docx | 715 KB

Pobierz
Tymek.jpg

grafika | 36,9 KB

Pobierz
Maja_1.jpg

grafika | 29,7 KB

Pobierz
Marcin_Wojciechowski_RadioZet (3).jpg

grafika | 1,4 MB

Pobierz
Ewelina_1.jpg

grafika | 32,3 KB

Pobierz
Maja.jpg

grafika | 36,6 KB

Pobierz
Ewelina.jpg

grafika | 31,9 KB

Pobierz
Marcin_Wojciechowski_RadioZet (1).jpg

grafika | 1010 KB

Pobierz
Szymon_Majewski_RadioZET (1).jpg

grafika | 538 KB

Pobierz
Marcin_Wojciechowski_RadioZet (2).jpg

grafika | 665 KB

Pobierz
Szymon_Majewski_RadioZET (2).jpg

grafika | 538 KB

Pobierz
Tymek_1.jpg

grafika | 40,5 KB

Pobierz
Szymon_Majewski_RadioZET (3).jpg

grafika | 1,5 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
400 000 złotych na rehabilitację dzieciaków!

Za nami dziesiąta edycja ECCO Walkathon, największego charytatywnego spaceru świata, który odbył się na warszawskiej Agrykoli. 10 tysięcy osób wspólnie pokonało ponad 81 000 kilometrów, by ECCO mogło przekazać na cele charytatywne 364 944 złotych. Dodatkowo, dzięki zdjęciom ze spacerów, zebrano 40 000 złotych na alpakoterapię w warszawskim ZOO! Wspólnie na Agrykoli bawiło się i spacerowało 16 000 osób.
10 000 ludzi chce spacerować i pomagać!

Niemal 10 000 osób weźmie udział w ECCO Walkathonie, największym charytatywnym spacerze świata, który odbędzie się już w najbliższą sobotę, 15 września 2018 roku na warszawskiej Agrykoli. Za każdy przebyty kilometr ECCO przekaże 4 złote na rehabilitację dzieci. Na uczestników spaceru czekają także liczne atrakcje, koncerty Grzegorza Hyżego i Kamila Bednarka oraz spotkania z gwiazdami. Jaka kwota w tym roku trafi na konto fundacji TVN nie jesteś sam i Radia ZET? Czy uda się uzbierać 40 000 złotych dla warszawskiego ZOO? Przekonamy się już w sobotę!
ECCO podbija stawkę dla warszawskiego ZOO

Czy zdjęcia ze spacerów mogą być warte 30 000 złotych? Teraz tak! W ciągu zaledwie kilkudziesięciu dni 500 internautów nadesłało swoje zdjęcia i zebrało kwotę 20 000 złotych. ECCO zdecydowało się podbić stawkę i jeśli znajdzie się kolejnych 250 osób, które zechcą wesprzeć alpakoterapię, na konto Fundacji Panda, działającej przy warszawskim ZOO, wpłaci dodatkowe 10 000 złotych, czyli w sumie aż 30 000 złotych. Akcja trwa do ECCO Walkathonu, który odbędzie się już 15 września na Agrykoli w Warszawie.
Kup bilet, odbierz pakiet i chodź pomagaj!

Wystartowała internetowa sprzedaż biletów na ECCO Walkathon, największy charytatywny spacer świata, którego polska edycja odbędzie się 15 września 2018 roku na warszawskiej Agrykoli. 
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.