Continental iTyre – pełna kontrola nad ciśnieniem

Continental iTyre – pełna kontrola nad ciśnieniem

Opublikowany

Continental, producent opon i wiodący dostawca rozwiązań dla przemysłu motoryzacyjnego, uzupełnił gamę inteligentnego ogumienia z czujnikami ContiPressureCheck o kolejne rozmiary. Continental iTyre dostępne są teraz w 32 rozmiarach, a ich oferta będzie nadal poszerzana.

Continental bazując na własnych, innowacyjnych rozwiązaniach technologicznych, a także w odpowiedzi na oczekiwania branży transportowej, stale rozbudowuje swoją ofertę produktową. Wraz z początkiem 2017 roku, gama Continental iTyre z zainstalowanymi fabrycznie czujnikami ContiPressureCheck do pomiaru ciśnienia i temperatury, została uzupełniona o nowe rozmiary. Obecnie oferta składa się z 32 popularnych rozmiarów.

Kontrola opon na bieżąco

Continental iTyre oferowane są każdej flocie transportowej, a w szczególności tym, które mają już zainstalowany system ContiPressureCheck i chcą ograniczyć koszty obsługi i serwisu ogumienia dzięki wyeliminowaniu procesu wklejania czujników przy każdym montażu nowych opon.
Firmy nieposiadające systemu ContiPressureCheck również mogą zastosować Continental iTyre. Użycie elektronicznego miernika ciśnienia pozwala znacznie przyśpieszyć monitoring ogumienia oraz warsztatową obsługę pojazdu. Rezygnując z manualnego pomiaru ciśnienia na rzecz zbliżeniowego, flota może znacząco zredukować przestoje serwisowe swoich pojazdów w warsztacie .
Continental zastosował w iTyre nowoczesne rozwiązania, które pozwalają na stały monitoring stanu technicznego opon. Zebrane ze wszystkich opon dane, dzięki czujnikom ContiPressureCheck umieszczonym wewnątrz opony, mogą być na bieżąco przesyłane do centralnej jednostki sterującej, a następnie przetwarzane i wysyłane dalej. Kierowca informacje odczytuje na wyświetlaczu deski rozdzielczej w kabinie samochodu, dzięki czemu kontroluje równocześnie stan całego ogumienia w ciągniku i naczepie, w czasie rzeczywistym. Ponadto system ContiPressureCheck jest kompatybilny z różnymi systemami telematycznymi, dzięki czemu dane z pomiarów ciśnienia i temperatury może przesyłać do urządzeń zewnętrznych. W ten sposób operator floty ma natychmiastowy dostęp do przejrzystych informacji i może sprawniej zarządzać ogumieniem.
Stała kontrola ciśnienia w oponach to dla flot gwarancja szybkiego wykrywania nieprawidłowości, unikania niebezpiecznych awarii i kosztownych przestojów na trasie.
Rozszerzenie gamy opon iTyre o kolejne popularne rozmiary i modele, to nie tylko odpowiedź na oczekiwania rynku, ale także element globalnej strategii rozwoju Continental przewidzianej na 2017-2025 rok obejmującej działania i inwestycje skierowane na poprawę bezpieczeństwa, efektywność i komunikację w ruchu drogowym.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Continental_iTyre_rozmiary.xlsx

xlsx | 25,1 KB

Pobierz
Continental_iTyre_zdjecie.jpg

grafika | 194 KB

Pobierz
Continental_iTyre_pelna_kontrola_nad_cisnieniem_19_01_2017.docx

docx | 47,3 KB

Pobierz
Continental_iTyre_pelna_kontrola_nad_cisnieniem_19_01_2017.txt

txt | 4,19 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Nowy marketing manager w Continental

temu

Z początkiem roku stanowisko marketing managera opon użytkowych w Continental Opony Polska objęła Marta Oknińska.
Continental z Drive Solution Managerem

temu

Krzysztof Otrząsek objął funkcję menedżera ds. rozwiązań cyfrowych w Continental Opony Polska. Na nowo utworzonym stanowisku będzie odpowiedzialny za rozwój oraz wdrażanie inteligentnych rozwiązań cyfrowych dla opon do ciężarówek, autobusów i pojazdów specjalistycznych zarówno na rynku polskim, jak i w krajach nadbałtyckich.
Zimówki do każdej ciężarówki

temu

W większości państw europejskich korzystanie z opon zimowych do pojazdów ciężarowych jest precyzyjnie zdefiniowane przez ustawodawcę. Obowiązek stosowania opon zimowych może być uzależniony od warunków pogodowych, sygnalizacji albo mieć charakter sezonowy, ale zawsze priorytetem jest zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa na drogach. Od niedawna nowe regulacje w tym zakresie zaczęły obowiązywać w Niemczech. Continental już teraz w pełni spełnia wymagania określone w przepisach obowiązujących po zachodniej granicy Polski, oferując nowoczesne opony zimowe do pojazdów użytkowych na każdą oś pojazdu.
Continental wybrał najlepsze serwisy oponiarskie 2016 r.

temu

Continental już po raz siódmy nagrodził najlepsze w Polsce serwisy oponiarskie należące do sieci Conti360°, które znacząco wyróżniły się rzetelnością i profesjonalizmem w relacjach z klientami flotowymi.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.