Continental Producentem Opon Roku 2017

Continental Producentem Opon Roku 2017

Continental został wyróżniony przez brytyjski magazyn „Tire Technology International” nagrodą Producenta Opon Roku 2017. Prestiżowe grono ekspertów z Europy, Japonii, Indii oraz Stanów Zjednoczonych doceniło badania oraz inwestycje Continental w ramach realizacji strategii „Wizja 2025” oraz prace badawcze nad pierwszą oponą ciężarową z mniszka lekarskiego.

Continental nagrodę „Producent Opon Roku 2017” odebrał podczas targów Tire Technology Expo 2017 odbywających się w dniach 14 - 16 lutego w Hannowerze. Komisja konkursowa złożona z 27 specjalistów z całego świata doceniła wyjątkowe inwestycje w dziedzinie badań
i rozwoju oraz testowania innowacyjnych technologii i urządzeń produkcyjnych zainicjowane przez Continental w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy.

Nagroda jest dla nas szczególnym wyrazem uznania dla projektów technologicznych, które wdrożyliśmy ostatnio w ramach strategii
„Wizja 2025”. Tytuł najbardziej innowacyjnego producenta opon to także impuls dla całego zespołu do dalszego rozwoju i kontynuowania prac badawczych

Nikolai Setzer, członek zarządu Continental AG

Wśród projektów Continental, które przekonały jury konkursowe, znalazły się takie inwestycje jak otwarcie Centrum Zaawansowanych Technologii w Korbach (Niemcy) oraz planowana budowa centrum badawczego w Anklam (Niemcy), którego celem jest rozwój przemysłowej uprawy roślin i przetwarzania pozyskanego z nich surowca na potrzeby produkcji ogumienia w ramach projektu Taraxagum. Ponadto uznanie wzbudziły otwarcie centrum badawczo-rozwojowego w Lousado (Portugalia) i rozszerzenie działalności produkcyjnej w zakresie opon do pojazdów ciężarowych w Otrokovicach (Czechy).

Continental jest szczególnie zaangażowany w stały rozwój i udoskonalanie swoich produktów, dlatego doceniliśmy zarówno realizowane przez firmę projekty badawcze, jak i budowę nowych obiektów produkcyjnych i testowych

Graham Heeps, redaktor Tire Technology International i przewodniczący jury.

Przez ostatnie pięć lat firma Continental zainwestowała ponad 3 miliardy euro w budowę nowych zakładów produkcyjnych w Hefei (Chiny), Kałudze (Rosja) i Sumter (Karolina Północna/USA), a także w rozbudowę istniejących fabryk na całym świecie. Szczególnie innowacyjnym projektem była budowa Zautomatyzowanego Wewnętrznego Analizatora Hamowania (AIBA) na torze testowym Contidrom oraz otwarcie Centrum Zaawansowanych Technologii (HPTC) w Korbach. Na uwagą zasługuje również inteligentna sieć łącząca wszystkie maszyny produkcyjne w centrum badawczym HPTC, generująca nowe odkrycia w czasie rzeczywistym, które następnie są przekazywane do wszystkich zakładów produkcyjnych opon Continental na całym świecie w celu dalszego udoskonalania.
Nagroda brytyjskiego magazynu oponiarskiego Tire Technology International przyznawana jest  od 2008 roku. Kandydaci są nominowani przez czytelników albo zgłaszani do konkursu przez redakcję, z których następnie niezależny zespół specjalistów wybiera, w drodze głosowania, zwycięzców. Continental został nagrodzony tytułem Producenta Opon Roku po raz pierwszy
w 2014 roku. Wówczas doceniono nowoczesny zakład ContiLifeCycle do bieżnikowania opon
do autobusów i pojazdów ciężarowych w Hannowerze.
Załączniki

Pobierz wszystkie

Oficjalne logo Tire Technology International Award.jpg

grafika | 217 KB

Pobierz
Nagroda Tire Manufacturer of the Year award dla Continental.jpg

grafika | 108 KB

Pobierz
Continental_Producentem_Opon_Roku_2017_17_02_2017.doc

doc | 85,5 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Nowy marketing manager w Continental

Z początkiem roku stanowisko marketing managera opon użytkowych w Continental Opony Polska objęła Marta Oknińska.
Continental z Drive Solution Managerem

Krzysztof Otrząsek objął funkcję menedżera ds. rozwiązań cyfrowych w Continental Opony Polska. Na nowo utworzonym stanowisku będzie odpowiedzialny za rozwój oraz wdrażanie inteligentnych rozwiązań cyfrowych dla opon do ciężarówek, autobusów i pojazdów specjalistycznych zarówno na rynku polskim, jak i w krajach nadbałtyckich.
Zimówki do każdej ciężarówki

W większości państw europejskich korzystanie z opon zimowych do pojazdów ciężarowych jest precyzyjnie zdefiniowane przez ustawodawcę. Obowiązek stosowania opon zimowych może być uzależniony od warunków pogodowych, sygnalizacji albo mieć charakter sezonowy, ale zawsze priorytetem jest zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa na drogach. Od niedawna nowe regulacje w tym zakresie zaczęły obowiązywać w Niemczech. Continental już teraz w pełni spełnia wymagania określone w przepisach obowiązujących po zachodniej granicy Polski, oferując nowoczesne opony zimowe do pojazdów użytkowych na każdą oś pojazdu.
Continental wybrał najlepsze serwisy oponiarskie 2016 r.

Continental już po raz siódmy nagrodził najlepsze w Polsce serwisy oponiarskie należące do sieci Conti360°, które znacząco wyróżniły się rzetelnością i profesjonalizmem w relacjach z klientami flotowymi.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.