ContiPressureCheck™ współpracuje z oprogramowaniem telematycznym firmy Ruptela

ContiPressureCheck™ współpracuje z oprogramowaniem telematycznym firmy Ruptela

ContiPressureCheck™ - system monitorowania ciśnienia i temperatury w oponach – został zintegrowany z oprogramowaniem telematycznym oferowanym przez  litewską firmę Ruptela.

Ruptela, międzynarodowy dostawca rozwiązań umożliwiających optymalizację procesów i kosztów obsługi flot transportowych, zintegrował swoje narzędzia z systemem kontroli ciśnienia i temperatury ogumienia ContiPressureCheck™ od Continental. W ramach tej współpracy, firmy transportowe otrzymają kompleksowe rozwiązanie do monitorowania
w czasie rzeczywistym parametrów opon podłączonych do urządzenia Ruptela.

Naszą misją jest dostarczanie zintegrowanych rozwiązań dla transportu, dlatego zdecydowaliśmy się na ContiPressureCheck™. Dzięki Continental, floty w 127 krajach będą mogły w czasie rzeczywistym kontrolować tak istotne parametry jak ciśnienie i temperatura w oponach swoich pojazdów. To bardzo ważne poszerzenie zakresu oferowanych przez nas rozwiązań – w ten sposób dostarczymy naszym klientom wydajne rozwiązanie, które nie tylko zoptymalizuje zużycie paliwa i żywotność opon, ale także zmniejszy koszty eksploatacji floty

Andrius Rupšys, założyciel i prezes Ruptela

Integracja systemu ContiPressureCheck z niezależną firmą telematyczną jak Ruptela jest dla nas wyraźnym sygnałem, że produkt jest pozytywnie oceniany na rynku. Zawarcie umowy potwierdza, że jest to odpowiednie rozwiązanie dla firm transportowych, które chcą kontrolować jakość i stan ogumienia w swoich flotach

Marcin Cywiński, marketing manager w dziale opon użytkowych, Continental Opony Polska

Dzięki integracji obu systemów kontrola ciśnienia w oponach stanie się bardziej czytelna i przejrzysta. Dane z opon zebrane przez ContiPressureCheck™ w czasie rzeczywistym, dzięki połączeniu sieciowemu z systemem Ruptela będą dostępne z poziomu komputera dyspozytora w bazie oraz z poziomu kierowcy, który odczyta je na wyświetlaczu deski rozdzielczej pojazdu. W przypadku wykrycia nieprawidłowych wartości, zarówno menedżerowie, jak i kierowcy będą mogli szybko zareagować, co pozwoli uniknąć czasochłonnych i kosztownych napraw. Ponadto właściciele przedsiębiorstw transportowych poprzez ograniczenie liczby awarii i kolizji, będą mieli wpływ na wzrost poziomu bezpieczeństwa na drogach.
Ruptela to litewska firma, która opracowuje systemy telematyczne oparte na lokalizacji GPS monitorujące i sterujące oprogramowaniem TrustTrack w czasie rzeczywistym. Firma została założona w 2007 w Wilnie i obecnie współpracuje z partnerami z 127 państw. ContiPressureCheck™ to kompleksowy system bezpośredniego pomiaru ciśnienia i temperatury montowany wewnątrz opony. Dokładny monitoring ciśnienia zapobiega przedwczesnemu zużyciu opon i zmniejsza ryzyko awarii, np. pozwala uniknąć wystrzału opony. Jest to rozwiązanie pozwalające na wygenerowanie realnych oszczędności, a także oszczędzenie czasu na nieplanowane wymiany. System znacząco poprawia również komfort i bezpieczeństwo jazdy.
Załączniki

Pobierz wszystkie

ContiPressureCheck_zintegrowany_z_Ruptela_15_03_2017.txt

txt | 4,55 KB

Pobierz
ContiPressureCheck_Sensor Innerliner.jpg

grafika | 3,14 MB

Pobierz
ContiPressureCheck_Components_01.jpg

grafika | 205 KB

Pobierz
ContiPressureCheck_Sensor Innerliner_01.jpg

grafika | 244 KB

Pobierz
ContiPressureCheck_zintegrowany_z_Ruptela_15_03_2017.doc

doc | 125 KB

Pobierz
ContiPressureCheck_Components.jpg

grafika | 1,78 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Nowy marketing manager w Continental

Z początkiem roku stanowisko marketing managera opon użytkowych w Continental Opony Polska objęła Marta Oknińska.
Continental z Drive Solution Managerem

Krzysztof Otrząsek objął funkcję menedżera ds. rozwiązań cyfrowych w Continental Opony Polska. Na nowo utworzonym stanowisku będzie odpowiedzialny za rozwój oraz wdrażanie inteligentnych rozwiązań cyfrowych dla opon do ciężarówek, autobusów i pojazdów specjalistycznych zarówno na rynku polskim, jak i w krajach nadbałtyckich.
Zimówki do każdej ciężarówki

W większości państw europejskich korzystanie z opon zimowych do pojazdów ciężarowych jest precyzyjnie zdefiniowane przez ustawodawcę. Obowiązek stosowania opon zimowych może być uzależniony od warunków pogodowych, sygnalizacji albo mieć charakter sezonowy, ale zawsze priorytetem jest zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa na drogach. Od niedawna nowe regulacje w tym zakresie zaczęły obowiązywać w Niemczech. Continental już teraz w pełni spełnia wymagania określone w przepisach obowiązujących po zachodniej granicy Polski, oferując nowoczesne opony zimowe do pojazdów użytkowych na każdą oś pojazdu.
Continental wybrał najlepsze serwisy oponiarskie 2016 r.

Continental już po raz siódmy nagrodził najlepsze w Polsce serwisy oponiarskie należące do sieci Conti360°, które znacząco wyróżniły się rzetelnością i profesjonalizmem w relacjach z klientami flotowymi.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.