Opona TractorMaster w nowym rozmiarze

Opona TractorMaster w nowym rozmiarze

Opublikowany

Gama TractorMaster to opony radialne wyróżniające się ponadprzeciętną trakcją, niskim poziomem hałasu oraz dużymi przebiegami. Nowość w rozmiarze 280/75 R 22.5 to opona przeznaczona do maszyn obsługujących ładunki wielkogabarytowe w morskich portach handlowych.

Pojazdy i maszyny uczestniczące w rozładunku i załadunku towarów w portach muszą być przygotowane na ekstremalne obciążenia. Aby zapewnić bezpieczeństwo i sprawną pracę portowych pojazdów, Continental poszerzył ofertę opon przemysłowych o oponę TractorMaster w rozmiarze 280/75 R 22.5.

Projektując nową oponę ściśle współpracowaliśmy z klientami świadczącymi usługi z zakresu przeładunku towarów w portach morskich, które są jednym z najważniejszych punktów
w międzynarodowym łańcuchu dostaw. Ich doświadczenie i wiedza pomogły nam opracować nowy rozmiar opony gamy TractorMaster, idealny do ciągników terminalowych i RORO używanych w dużych portach nadmorskich

Julian Alexander, kierownik ds. produktu w dziale opon przemysłowych Continental.

Continental_TractorMaster.jpg

Solidna konstrukcja, długi okres eksploatacji

Ciągniki terminalowe transportują ciężki ładunek trasami pomiędzy statkami i kontenerami. Powoduje to, że często muszą gwałtownie hamować, zmieniać kierunek jazdy i przyspieszać, co może doprowadzić do szybkiego zużycia opony. Dlatego opony przeznaczone do tego typu maszyn muszą być wyjątkowo wytrzymałe, a także odporne na przebicia w przypadku uszkodzeń. Gama radialnych opon TractorMaster przeznaczona jest właśnie do takich trudnych zadań. Opony cechuje wyjątkowo głęboki bieżnik, który gwarantuje nie tylko wytrzymałość opony, ale także lepszą stabilność. Zmieniona geometria rowków uniemożliwia chwytanie kamieni, a mocna konstrukcja zapewnia większą nośność, dzięki czemu pojazd z łatwością przeniesie ciężkie ładunki. Ponadto poprzeczne żebrowanie umożliwi oponie pracę nawet w niesprzyjających warunkach pogodowych zapewniając jednocześnie ponadprzeciętną trakcję.
Specjalistyczna opona TractorMaster może być także użytkowana w maszynach podnoszących
i przenoszących kontenery w magazynach oraz naczepach, centrach dystrybucyjnych i na lotniskach. Opony serii TractorMaster produkowane są w fabryce opon przemysłowych Continentalw Petling Jaya w Malezji.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Continental Tractor Master.jpg

grafika | 134 KB

Pobierz
Continental_TractorMaster.jpg

grafika | 61,7 KB

Pobierz
Opona_TractorMaster_w_nowym_rozmiarze_23_05_2017.doc

doc | 136 KB

Pobierz
Opona_TractorMaster_w_nowym_rozmiarze_23_05_2017.txt

txt | 3,79 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Continental poprawia wydajność pojazdów rolniczych

temu

Organizacja Narodów Zjednoczonych szacuje, że do 2030r. konieczne będzie zapewnienie żywności w takiej ilości, aby zaspokoić potrzeby ponad 8 miliardów ludzi. Jednocześnie zmniejsza się wielkość obszarów i pól uprawnych, co dla rolników oznacza konieczność zwiększenia efektywności działań. Continental, światowy lider w zakresie produkcji ogumienia, w odpowiedzi na potrzeby rolnictwa uzupełnił ofertę o innowacyjne rozwiązanie zwiększające efektywność ekonomiczną i wydajność prac rolniczych – technologię N.flex wykorzystaną w produkcji opon Tractor70 oraz Tractor85.
Continental wspiera przemysł budowlany

temu

Continental, światowy lider w produkcji gąsienic gumowych dla budownictwa, specjalnie do maszyn pracujących w najbardziej ekstremalnych warunkach na budowach, opracował gąsienice gumowe Trackman XP. Oferta dla przemysłu budowlanego została uzupełniona także o taśmy przenośnikowe ze zbrojeniem stalowym.
Pierwsza gama opon radialnych Continental

temu

Continental, producent opon i międzynarodowy dostawca rozwiązań dla branży motoryzacyjnej, wprowadził do oferty pierwsze opony radialne premium– modele opon Tractor70 oraz Tractor85 – przeznaczone do maszyn i pojazdów rolniczych.
Continental partnerem MOL

temu

Continental, wiodący dostawca rozwiązań dla przemysłu motoryzacyjnego, w odpowiedzi na oczekiwania klientów został partnerem belgijskiej firmy MOL specjalizującej się w produkcji ciągników i przyczep do portów. W ramach tej współpracy Continental wyposaży ciągniki typu RoRo oraz terminalowe w inteligentne opony TractorMaster z zainstalowanymi fabrycznie czujnikami ciśnienia ContiPressureCheck.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.