Bezpiecznie w trasie z euroShell
Bezpiecznie w trasie z euroShell

Bezpiecznie w trasie z euroShell

Opublikowany

Karty flotowe są już standardem w firmach transportowych. Umożliwiają bezgotówkowe regulowanie  płatności nie tylko za paliwo, ale także za opłaty drogowe, myjnie czy zakupy na stacjach. Są wygodne w użyciu, a przede wszystkim bezpieczne – brak konieczności posiadania gotówki. Nie oznacza to jednak, że kierowcy są zwolnieni z obowiązku dbania o bezpieczeństwo swoich kart. Eksperci euroShell przygotowali 5 zasad bezpieczeństwa w trasie, o których powinien pamiętać każdy użytkownik kart flotowych.

Podstawową przewagą kart paliwowych, które na stałe wpisały się w codzienność flotowego biznesu, jest bezpieczeństwo transakcji. Karta flotowa zapewnia nie tylko kontrolę nad ilością tankowanego paliwa, ale także nad realizowanymi płatnościami. Jednak, aby firma transportowa miała 100% gwarancji ochrony swoich płatności, kierowcy powinni przestrzegać kilku podstawowych zasad bezpieczeństwa, dzięki którym ograniczą ryzyko oszustw

Robert Karolczak, Marketing Manager Poland, Baltics & Ukraine Commercial Fleet

Zapamiętaj kod PIN

Każda płatność regulowana kartą euroShell jest potwierdzana indywidualnym kodem PIN, dlatego podstawowym obowiązkiem kierowcy jest zapamiętanie kodu PIN swojej karty niezwłocznie po jej otrzymaniu i nie ujawnianie go innym osobom. Nie należy także zapisywać go w żadnym miejscu, a tym bardziej na karcie.

Miej oko na kartę

Przy każdym użyciu karty, kod PIN należy wprowadzać samodzielnie zwracając przy tym uwagę, aby pozostał niewidoczny dla innych. Po zrealizowaniu transakcji warto się upewnić, że karta jest na swoim, bezpiecznym miejscu.

Bądź ostrożny

Podczas opuszczania kabiny pojazdu, kierowca nie powinien pozostawiać w niej zbyt wartościowych rzeczy osobistych. Wszystkie dokumenty wraz z kartą flotową euroShell należy przechowywać w bezpiecznym miejscu – najprościej będzie przyjąć zasadę, że warto je mieć zawsze przy sobie.

Reaguj natychmiast

W przypadku kradzieży lub zagubienia karty należy bezzwłocznie skontaktować się z zarządcą floty, aby mógł zablokować kartę za pomocą aplikacji Shell Card Online lub za pośrednictwem telefonicznego Centrum Obsługi Klienta. Nawet jeśli istnieje podejrzenie zgubienia czy kradzieży, warto najpierw zablokować kartę, a później rozpocząć jej poszukiwania. Natychmiastowa reakcja zmniejszy ryzyko nieautoryzowanego użycia karty.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

euroShell_karta_flotowa_zdjecie.jpg

grafika | 169 KB

Pobierz
Bezpiecznie_w_trasie_z_euroShell_30_11_2017.doc

doc | 53 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Faktura czarno na białym – przejrzyste rozliczenia karty flotowej

temu

Duża liczba faktur oraz paragonów, wystawianych w różnych krajach i w różnych językach,  z różnymi stawkami VAT, to tylko niektóre wyzwania fiskalne jakie stoją przez zarządcami flot operujących w Europie. Aby ułatwić prowadzenie i kontrolę rozliczeń księgowych, międzynarodowe firmy transportowe coraz częściej sięgają po karty flotowe, które integrują wszystkie płatności na jednej fakturze. Dlatego tak istotne jest, by otrzymywana faktura była przejrzysta i łatwa w interpretacji.
7 krajów z kartą euroShell i jednym urządzeniem

temu

Dla przewoźników międzynarodowych szczególnie istotna jest możliwość sprawnego i szybkiego regulowania opłat za autostrady i trasy szybkiego ruchu. Obecnie kraje należące do Unii Europejskiej stosują różne systemy rozliczeń, co wiąże się z koniecznością montażu kilku urządzeń pomiarowych w pojazdach. Już od kwietnia 2018 roku posiadacze kart flotowych euroShell przy użyciu jednego urządzenia pomiarowego będą mogli skorzystać z ujednoliconego elektronicznego systemu poboru opłat drogowych (EETS) aż w siedmiu krajach Europy.
Nowy system transakcyjny do obsługi kart flotowych euroShell

temu

Od połowy listopada, klienci kart flotowych euroShell mogą korzystać z nowego systemu transakcyjnego do obsługi kart oraz z nowej platformy Shell Card Online. Nowe rozwiązania nie tylko usprawnią i ułatwią procesy związanie z zamówieniami, rozliczeniami oraz obsługą kart flotowych, ale także zapewnią flotom jeszcze wyższy poziom kontroli i bezpieczeństwa transakcji realizowanych kartami euroShell.
Stop nadużyciom czyli lepiej zapobiegać niż karać!

temu

Nieuczciwe praktyki kierowców są nadal poważnym problemem wielu przedsiębiorstw transportowych. Jak pokazują wyniki raportu „Nadużycia paliwowe” aż 97% menedżerów potwierdza, że oszustwa są powszechnym zjawiskiem w ich firmach[1]. Jednym z wyzwań stojących przed firmami jest wypracowanie mechanizmów i procedur, które pozwolą zapobiegać ewentualnym nadużyciom oraz zminimalizują ryzyko ewentualnych kradzieży. 
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.