Bezpiecznie w trasie z euroShell
Bezpiecznie w trasie z euroShell

Bezpiecznie w trasie z euroShell

Opublikowany

Karty flotowe są już standardem w firmach transportowych. Umożliwiają bezgotówkowe regulowanie  płatności nie tylko za paliwo, ale także za opłaty drogowe, myjnie czy zakupy na stacjach. Są wygodne w użyciu, a przede wszystkim bezpieczne – brak konieczności posiadania gotówki. Nie oznacza to jednak, że kierowcy są zwolnieni z obowiązku dbania o bezpieczeństwo swoich kart. Eksperci euroShell przygotowali 5 zasad bezpieczeństwa w trasie, o których powinien pamiętać każdy użytkownik kart flotowych.

Podstawową przewagą kart paliwowych, które na stałe wpisały się w codzienność flotowego biznesu, jest bezpieczeństwo transakcji. Karta flotowa zapewnia nie tylko kontrolę nad ilością tankowanego paliwa, ale także nad realizowanymi płatnościami. Jednak, aby firma transportowa miała 100% gwarancji ochrony swoich płatności, kierowcy powinni przestrzegać kilku podstawowych zasad bezpieczeństwa, dzięki którym ograniczą ryzyko oszustw

Robert Karolczak, Marketing Manager Poland, Baltics & Ukraine Commercial Fleet

Zapamiętaj kod PIN

Każda płatność regulowana kartą euroShell jest potwierdzana indywidualnym kodem PIN, dlatego podstawowym obowiązkiem kierowcy jest zapamiętanie kodu PIN swojej karty niezwłocznie po jej otrzymaniu i nie ujawnianie go innym osobom. Nie należy także zapisywać go w żadnym miejscu, a tym bardziej na karcie.

Miej oko na kartę

Przy każdym użyciu karty, kod PIN należy wprowadzać samodzielnie zwracając przy tym uwagę, aby pozostał niewidoczny dla innych. Po zrealizowaniu transakcji warto się upewnić, że karta jest na swoim, bezpiecznym miejscu.

Bądź ostrożny

Podczas opuszczania kabiny pojazdu, kierowca nie powinien pozostawiać w niej zbyt wartościowych rzeczy osobistych. Wszystkie dokumenty wraz z kartą flotową euroShell należy przechowywać w bezpiecznym miejscu – najprościej będzie przyjąć zasadę, że warto je mieć zawsze przy sobie.

Reaguj natychmiast

W przypadku kradzieży lub zagubienia karty należy bezzwłocznie skontaktować się z zarządcą floty, aby mógł zablokować kartę za pomocą aplikacji Shell Card Online lub za pośrednictwem telefonicznego Centrum Obsługi Klienta. Nawet jeśli istnieje podejrzenie zgubienia czy kradzieży, warto najpierw zablokować kartę, a później rozpocząć jej poszukiwania. Natychmiastowa reakcja zmniejszy ryzyko nieautoryzowanego użycia karty.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

euroShell_karta_flotowa_zdjecie.jpg

grafika | 169 KB

Pobierz
Bezpiecznie_w_trasie_z_euroShell_30_11_2017.doc

doc | 53 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Nowy system transakcyjny do obsługi kart flotowych euroShell

temu

Od połowy listopada, klienci kart flotowych euroShell mogą korzystać z nowego systemu transakcyjnego do obsługi kart oraz z nowej platformy Shell Card Online. Nowe rozwiązania nie tylko usprawnią i ułatwią procesy związanie z zamówieniami, rozliczeniami oraz obsługą kart flotowych, ale także zapewnią flotom jeszcze wyższy poziom kontroli i bezpieczeństwa transakcji realizowanych kartami euroShell.
Stop nadużyciom czyli lepiej zapobiegać niż karać!

temu

Nieuczciwe praktyki kierowców są nadal poważnym problemem wielu przedsiębiorstw transportowych. Jak pokazują wyniki raportu „Nadużycia paliwowe” aż 97% menedżerów potwierdza, że oszustwa są powszechnym zjawiskiem w ich firmach[1]. Jednym z wyzwań stojących przed firmami jest wypracowanie mechanizmów i procedur, które pozwolą zapobiegać ewentualnym nadużyciom oraz zminimalizują ryzyko ewentualnych kradzieży. 
Shell i LOTOS jednoczą siły!

temu

Od 10 sierpnia 2017 karty flotowe LOTOS Biznes są akceptowane w polskiej sieci stacji paliwowych Shell. Już od ponad roku klienci flotowi Shell Polska korzystają ze stacji sieci LOTOS. Shell i LOTOS podwoiły w ten sposób liczbę stacji akceptujących wzajemnie bezgotówkowe transakcje za paliwa, zakupy w sklepach oraz myjnie.
Zarządzanie przez klikanie

temu

Mobilne, nowoczesne technologie stały się integralną częścią dzisiejszego biznesu. Online możemy płacić rachunki, zlecać przelewy, rezerwować bilety, a nawet zarządzać całym przedsiębiorstwem. Zdalne kontrolowanie działań firmy wymaga korzystania z odpowiednich i bezpiecznych rozwiązań. Przykładem narzędzia wspierającego funkcjonowanie firm flotowych jest Shell Card Online, internetowa platforma dla posiadaczy kart paliwowych euroShell, która umożliwia zarządzanie gospodarką paliwową floty z dowolnego miejsca i o każdej porze.

St Andrew's Caledonian Ball – 175 tysięcy zł dla chorych dzieci

Kolejny wielki sukces Szkotów mieszkających w Polsce