Faktura czarno na białym – przejrzyste rozliczenia karty flotowej
Faktura czarno na białym – przejrzyste rozliczenia karty flotowej

Faktura czarno na białym – przejrzyste rozliczenia karty flotowej

Opublikowany

Duża liczba faktur oraz paragonów, wystawianych w różnych krajach i w różnych językach,  z różnymi stawkami VAT, to tylko niektóre wyzwania fiskalne jakie stoją przez zarządcami flot operujących w Europie. Aby ułatwić prowadzenie i kontrolę rozliczeń księgowych, międzynarodowe firmy transportowe coraz częściej sięgają po karty flotowe, które integrują wszystkie płatności na jednej fakturze. Dlatego tak istotne jest, by otrzymywana faktura była przejrzysta i łatwa w interpretacji.

Kluczem do przejrzystego rozliczania faktur jest pełne zrozumienie prezentowanych na nich pozycji kosztowych i dokładność opisu czego konkretnie dany koszt dotyczy. Ważne, by faktury miały stałą ujednoliconą formę oraz zawierały komplet informacji, które umożliwią weryfikację danej operacji gospodarczej i jednoznaczne wskazanie rodzaju kosztu, co ma decydujące znaczenie przy dalszych rozliczeniach z fiskusem.

Faktura bez gwiazdek

W przypadku kart euroShell na fakturze może znaleźć się wiele pozycji – od tankowania, przez płatność za myjnie czy zakupy na stacjach, po opłaty za serwisy drogowe jak np. przejazdy autostradami lub przez tunele i mosty w całej Europie. Po wdrożeniu nowego systemu transakcyjnego do obsługi kart euroShell ulepszono układ faktur oraz ujednolicono format faktur krajowych i międzynarodowych wystawianych w tym samym czasie i w jednej walucie. Faktura euroShell w czytelny sposób prezentuje podział kosztów na wydatki paliwowe i pozapaliwowe w danym okresie rozliczeniowym, a także zawiera informacje o metodzie płatności i naliczonej stawce VAT oraz o miejscu, dacie i godzinie dokonania danej transakcji. Ponadto wszystkie opłaty drogowe są rozliczane na jednej fakturze zbiorczej, a informacje w niej przedstawione są czytelne i łatwe w odczytaniu.

Fakturowanie elektroniczne – pełna kontrola bez opłat

Dodatkowo klienci euroShell mogą korzystać z bezpłatnej usługi e-faktury, dzięki której mogą pobierać faktury w dogodnym dla siebie momencie, a także śledzić historię rozliczeń online. Z sytemu można pobrać podsumowanie dokumentów, w którym wyszczególnione są wszystkie faktury. Obok daty, numeru faktury oraz terminu płatności znajdują się dane sprzedawcy, sposób wystawienia dokumentu oraz kwota do zapłaty. Widoczne jest również saldo konta na dzień wystawienia dokumentu.

Szybki zwrot VAT

Podatki stanowią obecnie dużą część ceny paliwa. Shell umożliwia szybki i przejrzysty sposób odzyskania zwrotu podatku VAT oraz akcyzy od paliwa zakupionego przy użyciu kart paliwowych euroShell w 27 krajach Europy. Zwrot VAT odbywa się już w ciągu 14 dni od daty wystawienia faktury,  co zapewnia szybszy przepływ środków i lepsze planowanie przepływu gotówki. euroShell dostarcza przejrzyste rozliczenia karty flotowej, które pozwalają nie tylko lepsze zarządzanie kartami, ale także realnie usprawniają procesy związane z rozliczeniami wszystkich ponoszonych  w trasie wydatków.
Za pośrednictwem karty flotowej euroShell kierowcy mogą bezpiecznie regulować kluczowe wydatki związane z transportem na ponad 900 strategicznie zlokalizowanych stacjach paliwowych w Polsce,  a w całej Europie karta euroShell gwarantuje bezgotówkowe transakcje w 22 000 punktach aż w 35 krajach.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

euroShell_faktura_czarno_na_bialym_przejrzyste_rozliczenia_karty_flotowej_27_03_2018.docx

docx | 32,5 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
7 krajów z kartą euroShell i jednym urządzeniem

temu

Dla przewoźników międzynarodowych szczególnie istotna jest możliwość sprawnego i szybkiego regulowania opłat za autostrady i trasy szybkiego ruchu. Obecnie kraje należące do Unii Europejskiej stosują różne systemy rozliczeń, co wiąże się z koniecznością montażu kilku urządzeń pomiarowych w pojazdach. Już od kwietnia 2018 roku posiadacze kart flotowych euroShell przy użyciu jednego urządzenia pomiarowego będą mogli skorzystać z ujednoliconego elektronicznego systemu poboru opłat drogowych (EETS) aż w siedmiu krajach Europy.
Nowy system transakcyjny do obsługi kart flotowych euroShell

temu

Od połowy listopada, klienci kart flotowych euroShell mogą korzystać z nowego systemu transakcyjnego do obsługi kart oraz z nowej platformy Shell Card Online. Nowe rozwiązania nie tylko usprawnią i ułatwią procesy związanie z zamówieniami, rozliczeniami oraz obsługą kart flotowych, ale także zapewnią flotom jeszcze wyższy poziom kontroli i bezpieczeństwa transakcji realizowanych kartami euroShell.
Bezpiecznie w trasie z euroShell

temu

Karty flotowe są już standardem w firmach transportowych. Umożliwiają bezgotówkowe regulowanie  płatności nie tylko za paliwo, ale także za opłaty drogowe, myjnie czy zakupy na stacjach. Są wygodne w użyciu, a przede wszystkim bezpieczne – brak konieczności posiadania gotówki. Nie oznacza to jednak, że kierowcy są zwolnieni z obowiązku dbania o bezpieczeństwo swoich kart. Eksperci euroShell przygotowali 5 zasad bezpieczeństwa w trasie, o których powinien pamiętać każdy użytkownik kart flotowych.
Stop nadużyciom czyli lepiej zapobiegać niż karać!

temu

Nieuczciwe praktyki kierowców są nadal poważnym problemem wielu przedsiębiorstw transportowych. Jak pokazują wyniki raportu „Nadużycia paliwowe” aż 97% menedżerów potwierdza, że oszustwa są powszechnym zjawiskiem w ich firmach[1]. Jednym z wyzwań stojących przed firmami jest wypracowanie mechanizmów i procedur, które pozwolą zapobiegać ewentualnym nadużyciom oraz zminimalizują ryzyko ewentualnych kradzieży. 
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.